Nagyon sok ember úgy gondolja, hogy a bűvészet nem is igazán szórakoztató. Mindig az történik, hogy kiáll egy ember a többiek elé, és ott előadja magát – a trükkök pedig bizonyára évről évre, előadásról előadásra mindig ugyanazok.
Tényleg igaz ez? Miben különböznek a bűvészek? Milyen stílusú mutatványosok vannak Magyarországon, és általában? Íme, foglaljuk össze a legfontosabb tudnivalókat a témában.
A bűvészet nem más, mint a közönség, nagyközönség szórakoztatására kitalált mutatványműsor. Rendkívül sokszínű lehet trükktárházát és stílusát tekintve: egy jó mesterember mindig igazodni próbál a helyzethez és a nézőkhöz. Máshogy kell egy céges rendezvényen fellépni és egy gyereknapon.
A színpadon álló bűvészek nagy része képes arra, hogy ott a nagyközönséget megnevettesse. Mindenki élvezi a műsort és hahotázik: erre van szükség ahhoz, hogy valaki igazán sikeres legyen, és persze jó műsor-összeállításra.
A gyerekműsorok megszervezéséhez, előadásához egy külön érzék kell. Ehhez gyerekközpontú gondolkodás és tudás szükséges.
A magyar stílus megtestesítője. A betyáros stílust sokan ismerik, de kevesen kombinálják a bűvészet világával. Ilyen például Betyár Csabi, aki ennek a stílusnak a képviselője Magyarországon.
Nincs más dolgunk, mint hogy ellátogassunk az internetre, és a keresőben keresgéljünk. Mindig azt kell figyelembe venni, hogy pontosan mire, milyen feladatra keresünk szakembert. Egyszerű mutatvány, vagy színpadi fellépés? Különleges alkalom? Mennyi a keret a munkára? Ezeket érdemes szem előtt tartani.